Czas na remont! Postanowiłeś samodzielnie podjąć się projektowania swoich czterech kątów, przystąpiłeś do planowania i… co dalej? Podłogi, kolory ścian i meble już wybrane, a jednak efekt nie jest taki, jak oczekiwałeś? Zaplanowany budżet dawno się skończył, a kolejne kosztowne błędy czekają na naprawienie? O ile urządzanie wnętrza może z pozoru wydawać się prostym zadaniem, tak realizacja projektu może okazać się dużo bardziej skomplikowana. Wiele osób rezygnuje z pomocy projektanta wnętrz w przekonaniu, że to kosztowna, zbędna usługa. W praktyce brak doświadczenia w projektowaniu wnętrz, źle oszacowany budżet i realizacja budowy lub remontu „na oko” może pozostawić Cię z niefunkcjonalnym i niewygodnym wnętrzem i wieloma dodatkowymi kosztami.

Samodzielne projektowanie i aranżacja domu czy skorzystanie z usług projektanta wnętrz? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Dziś coraz więcej osób, które decydują się na zakup lub remont mieszkania lub domu, bierze pod uwagę skorzystanie z usług projektanta. Co możesz zyskać, decydując się na taki krok? Wsparcie projektanta ma ogromne znaczenie w tak dużym przedsięwzięciu, jakim jest budowa lub remont wnętrza. W ten sposób nie tylko unikniesz aranżacyjnych błędów, ale też urządzisz swój dom w przemyślany, praktyczny sposób. To nieoceniona pomoc nie tylko na etapie wykończenia i dekoracji, ale też przygotowania układu funkcjonalnego i instalacji w mieszkaniu. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto skorzystać z usług projektanta wnętrz!

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

O ile dekoracja wnętrza dla kreatywnej osoby z dekoratorskim wyczuciem stylu może być zajęciem łatwym i przyjemnym, o tyle projektowanie wnętrza od zera jest zadaniem wymagającym dużej wiedzy i doświadczenia. W grę wchodzi coś więcej niż dobieranie dodatków – projektowanie to również planowanie instalacji elektrycznych i hydraulicznych, przygotowanie projektu rozkładu pomieszczeń i wiele więcej. Praca projektanta zaczyna się od projektu, a kończy na realizacji koncepcji wizualnej w praktyce. Niezbędna będzie fachowa wiedza z zakresu budownictwa.

Dlaczego w takim razie warto skorzystać z usługi projektanta wnętrz? Co możesz w ten sposób zyskać?

  1. Maksymalne wykorzystasz możliwości wnętrza i przestrzeni w mieszkaniu.

Przypadkowo dobrane elementy dekoracyjne, kolorystyka i meble potrafią stworzyć niemały chaos w aranżacji pomieszczenia. Nieumiejętnie zaplanowany rozkład mebli i nieprzemyślany rozkład pomieszczeń to najprostszy przepis na niefunkcjonalne wnętrze mieszkania. Jak tego uniknąć? Usługi projektanta wnętrz obejmują również optymalnie wykorzystanie potencjału pomieszczeń. Profesjonalny projektant uwzględni elementy, takie jak układ pomieszczeń i ich funkcje, nasłonecznienie każdego z pomieszczeń czy rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i źródeł światła. Tworzy projekt na bazie Twoich oczekiwań i potrzeb, ale proponuje też bardziej praktyczne rozwiązania, które będą lepiej służyły domownikom. Doskonale wie, jak zaaranżować wnętrze o nietypowym kształcie lub niewielkim rozmiarze – doskonale sprawdzi się w przypadku projektów loftów, poddaszy, małych mieszkań czy piwnic. Pomoże powiększyć optycznie wnętrza i maksymalnie wykorzystać przestrzeń z podziałem pomieszczeń według funkcji i zastosowań.

  1. Oszczędzisz pieniądze na materiałach.

Wiele osób wciąż rozpatruje zatrudnienie projektanta jako dodatkowy, niepotrzebny wydatek. Tymczasem dobry projektant wnętrz pomoże Ci oszczędzić koszty związane z niedokładnie wyliczonym zapotrzebowaniem na materiały. Wielu fachowców i wykończeniowców niedokładnie przelicza niezbędną liczbę materiałów. W efekcie kupujesz nadwyżkę towaru, którego nie zużyjesz nigdzie indziej, a zwrot w sklepie nie zawsze jest możliwy. Tak zgromadzony zapas jest zbędny, a generuje niestety dodatkowe koszty, aby potem miesiącami zbierać kurz w piwnicy lub na dnie szafy. Projektant po starannej inwentaryzacji dokładnie wyliczy niezbędną liczbę materiałów – płytek, paneli czy farb. Efekt? W ten sposób unikniesz nadwyżki materiałów i oszczędzisz pieniądze.

  1. Unikniesz kosztownych błędów.

Przeliczenie zapotrzebowania materiałów „na oko” to nie jedyny błąd fachowców i niedoświadczonych inwestorów. Błędy aranżacyjne, nieprzemyślane zaplanowanie oświetlenia czy instalacji hydraulicznych mogą wygenerować ogromne koszty dodatkowe. Projektowanie pomieszczeń wymaga wiedzy budowlanej i dużej bazy doświadczeń w branży architektonicznej. Liczba i rozmieszczenie źródeł światła czy dobór odpowiedniego rodzaju podłogi, płytek czy farby na ścianę to elementy, w których łatwo o błędy, których naprawa i zmiana bywają bardzo kosztowne. Doświadczony projektant nie popełni tego rodzaju błędów i dopilnuje, żeby projekt był spójny i funkcjonalny w każdym detalu.

  1. Nie przekroczysz zaplanowanego budżetu.

Podstawową zaletą korzystania z usług projektanta wnętrz jest dokładnie określony budżet. Zadaniem projektanta jest umiejętne rozporządzanie środkami, które pozwoli na maksymalną jakość efektów. Każdy, kto miał okazję samodzielnie przeprowadzać remont, zdaje sobie sprawę, że budżet remontowy bywa bardziej elastyczny niż byśmy chcieli. Tymczasem projektant przygotuje dokładny kosztorys produktów wykorzystanych do realizacji projektu – bez niespodzianek i nieprzewidzianych kosztów. Każdy element można wymienić na tańszy lub bardziej dopasowany do Twoich oczekiwań. Sam określisz budżet, jaki możesz przeznaczyć na prace budowlane, a projektant znajdzie dla Ciebie najlepsze materiały w korzystnej cenie.

  1. Zamieszkasz w pięknej, dopasowanej do Ciebie przestrzeni.

Jaka jest największa zaleta z pomocy projektanta wnętrz w trakcie remontu lub budowy? Projektant stworzy dla Ciebie spersonalizowane, oryginalne i zachwycające wizualnie wnętrze idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i stylu życia. To Twoje własne, designerskie wnętrze – dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłeś.

 

Chcesz zamieszkać w mieszkaniu Twoich marzeń? Stwórz je razem z projektantami Intus Group – skontaktuj się z nami!